האותיות הקטנות - מעטפות ביטוח

האותיות הקטנות – איך יודעים אם פוליסת ביטוח מגנה עלינו באמת?!

רכשתם פוליסת ביטוח בריאות או סיעוד ואינכם מרגישים בטוחים? חוששים שבבוא העת לא תדעו איזו פוליסת ביטוח לנצל או האם יהיה כיסוי להבטחות שקיבלתם בעת רכישת הביטוח? ייתכן וחשש זה מוצדק. לא מעט אנשים מגלים בעת תביעה שהכיסוי לא מספיק, על כך כעת.

האותיות הקטנות והגדולות בפוליסת ביטוח

נפתח בהגדרת פוליסת ביטוח – מסמך המכיל את כל פרטי ההתקשרות בין חברת הביטוח והמבוטח. פוליסה זו מגדירה בין היתר את ההתחייבויות של חברת הביטוח בתשלום פיצויים ואת החובות והזכויות של החברה והמבוטח. הבעיה בפוליסות ביטוח, שהן נכתבות על ידי יועצים משפטיים והן כוללים סעיפים רבים שלא מובנים נכונה על ידי המבוטחים ולכן פעמים רבות הצדדים נפגשים בבית משפט אם גילויים של המבוטחים שאין להם כיסוי לפגיעה או נזק הדרוש לכיסוי ביטוחי.

במאמר זה, אנו רוצים להתייחס לשלושה נושאים:

 1. המשמעות של האותיות הקטנות בפוליסת ביטוח.
 2. איך נדע איזה פוליסת ביטוח לנצל בעת הצורך.
 3. איך נדע שפוליסת הביטוח מתאימה לנו.

1. המשמעויות של האותיות הקטנות:

כאשר רוכשים פוליסת ביטוח עלינו לדעת איך לקרוא את המסמך על מרכיביו:

 • האותיות הגדולות:
  • גובה התשלום (פרמיה).
  • סכום פיצוי מוסכם.
  • מי יקבל את הפיצוי.
  • תוקף הפוליסה.
 • האותיות הקטנות:
  • תנאים לקיום הפוליסה.

דווקא האותיות הקטנות הן אלו שמעניינות אותנו יותר מאחר ואילו הן התנאים לקיום חובת חברת הביטוח ובהעדר תנאים מסוימים, אנו נמצא עצמנו ללא כיסוי.

2. איך נדע איזה פוליסת ביטוח לממש בעת הצורך?

כאשר אנו נדרשים לממש את פוליסת הביטוח שרכשנו, כאשר כל התנאים הכתובים בפוליסה אכן מתקיימים, הרי שאנו נדרש לפנות לחברת הביטוח בדרישה לנצל את הביטוח שרכשנו. ייתכן ויש לנו מספר פוליסות ביטוח (מהעבודה, פרטי) ונרצה לממש רק אחת מהן. עלינו לדעת איך לבחור את הפוליסה הנכונה ומה הדרך להגיש תביעת ביטוח לקבלת המגיע לנו.

3. איך נדע שפוליסת הביטוח מתאימה לנו?

זוהי הנקודה הקריטית ביותר. רבים רוכשים פוליסת ביטוח הישר מאנשי המכירות של חברות הביטוח. רכישה זו נעשית בצורה בעייתית מאחר ואנו סומכים על אנשי מכירות ולא על אנשי מקצוע. לאיש המכירות אין את הכלים להתאים לנו ביטוח אישי למד ביטוח כולל לתא המשפחתי. כדי ליהנות מכיסוי ביטוח שיגן עלינו בזמן אמת, חשוב מאוד לרכוש פוליסת ביטוח לאחר בחינה מעמיקה של המצב האישי והמשפחתי ורק לאחר מכן לפנות לרכישת הפוליסה.

אם כך איך נבטיח שקט נפשי וביטחון מלא?

הדרך הטובה ביותר לרכישת ביטוח הנה דרך סוכן ביטוח מוסמך. במידה ורכשתם כבר ביטוח, הרי שכדאי לפנות אלינו בכדי שנבדוק האם הכיסוי שרכשתם אכן מגן על התא המשפחתי שלכם. יועץ ביטוח מקצועי ידע לא רק להעניק לכם שירות טוב באופן מידי אלא גם לחשוב קדימה ולתכנן את הביטוח שלכם גם לעתיד לבוא.

רוצים לבחון את השירותים שלנו, להלן מספר שירותים מוצעים:

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון בנושא?
הרגש חופשי להצטרף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.