מחיר ביטוח - מה המחיר הנכון לביטוח?

מחיר ביטוח: למה עלות פוליסת הביטוח עולה כל הזמן?

גם אתם שמים לב לכך שכל מספר שנים פוליסת הביטוח מתייקרת? מחיר ביטוח מתייקר והולך עם השנים בהתאם לטבלה קבועה מראש שקיבלתם עם הצטרפותכם לביטוח. במאמר זה אנו ננסה להסביר לכם שני נקודות חשובות שאולי אף יועילו לכם במעט:

  1. למה מחיר ביטוח כל הזמן עולה?
  2. איך ניתן להקטין את עליות המחיר בביטוח?

כעת נתחיל,

למה מחיר ביטוח כל הזמן עולה?

מחיר ביטוח נקבע בהתאם למרכיבי הסיכון שחברת הביטוח נוטלת על עצמה. הכי קל להסביר לוגיקה זו כאשר מדובר בביטוח בריאות:

שלושה בני אדם מבקשים פוליסת ביטוח חדשה:

  • בן 21, בריא וללא כל בעיות בעבר הרפואי.
  • בן 35, בריא אך בעבר התמודד עם מחלה כלשהי.
  • בן 50, סובל מבעיות רפואיות קלות עד בינוניות.

שלושת הפונים הללו יזכו לקבל את אותו כיסוי ביטוחי במחירים שונים לגמרי. בעוד הצעיר ישלם סכום זעיר בעבור הכיסוי הביטוחי, ככל שהגיל של המבוטח עולה, מחיר הביטוח צפוי לנסוק כלפי מעלה וזאת מאחר והביטוח מפחד שיידרש לעמוד בהוצאות עתידיות על מגוון טיפולים יקרים. ומשכך, חייב לקחת עלויות אלו בחשבון ולתמחר את המוצר הביטוחי בצורה שונה לחלוטין.

כלומר, עלות הביטוח תושפע בראש ובראשונה מהמועד בו ביקשתם להצטרף לפוליסת הביטוח וכמובן גם לפרמטרים נוספים בכל סוג פוליסה (ביטוח בריאות – מצב בריאותי, ביטוח רכב – תאונות בעבר ועוד). כעת, עלינו לשאול את עצמנו, איך ניתן לחסוך בעלויות הביטוח:

איך ניתן להקטין את עליות המחיר בביטוח?

חברות הביטוח אינם רשאיות להעלות את פוליסת הביטוח על דעת עצמן. זאת, משום שהן מחויבות לטבלת המחירים המוצגת בפניכם במועד ההצטרפות לחברת הביטוח. מסיבה זו, ככל שתצטרפו מאוחר יותר ובמצב מורכב יותר, הטבלה שלכם צפויה להתחיל במספרים גבוהים יותר וכמובן להתעדכן בהתאמה עם השנים.

כאשר אנו רוצים להוזיל עלויות ביטוח, ביכולתנו לפעול בשלושה דרכים עיקריות:

  1. להצטרף לפוליסת ביטוח בגיל צעיר וללא עבר בעייתי.
  2. לפנות לקבלת ייעוץ ביטוח / תכנון ביטוח מקצועי. 
  3. לשלב את שני האפשרויות מעלה מלכתחילה.

במידה והצטרפתם לפוליסת ביטוח בגיל צעיר, הרי שאתם כבר במקום טוב יותר ותיהנו ברמה זו או אחרת ממחירים טובים יותר. במידה ופניתם לקבל ייעוץ מקצועי ותכנון מחדש של התיק הביטוחי, הרי שאתם יכולים לעשות רי-ארגון ובעצם ליהנות מהוזלה מסוימת על ידי ביטול כפילויות ביטוח והשגת ביטוח מדויק יותר לצרכים שלכם.

אנו כמובן מציעים את הפתרון הטוב ביותר, פנו בגיל צעיר ככל האפשר לקבל שירות תכנון ביטוח כך שמלכתחילה תיהנו מהמחירים הנמוכים ביותר וזאת על הכיסוי המלא ביותר. בצורה זו, תהיו מוגנים כל החיים במחירים הנמוכים ביותר. מעוניינים לשמוע עוד? בחרו את השירות המתאים לכם:

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון בנושא?
הרגש חופשי להצטרף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.